Art Sanatorium Danubiana | Umelec Laco Teren

Prijmite naše pozvanie na kávu do Art Sanatória v Danubiane a spoznávajme spoločne tvorbu  súčasných slovenských i zahraničných umelcov vystavujúcich tu svoje diela. V rozhovoroch s nimi nazrieme na svet ich očami.

Laco Teren je slovenský výtvarník mnohých tvárí – je maliarom, sochárom, grafikom a kresliarom a nazvali ho aj polymúzickou osobnosťou. V Terenovej tvorbe našli svoje miesto postmoderná iracionalita, humor, absurdná metafora, alegorický inotaj a najmä surreálne civilistická hra so symbolmi. Ak sa vám jeho meno spája aj s niečím iným, tak je to preto, že je autorom mnohých článkov a stĺpčekov. 

Tvorbu Laca Terena môžete najčastejšie spoznať podľa veľkoformátovej maľby v motívoch flóry a fauny. Jeden z takýchto obrazov s motívom Veľkej ryby si môžete pozrieť práve v Danubiane. Laco Teren prijal naše pozvanie na kávu a v rozhovore s Lenkou Krčmárovou nás nechá nahliadnuť do svojho umeleckého sveta.

LINK na výstavu Laca Terena v Múzeu Danubiana:

https://danubiana.sk/vystavy/veterny-kon-1

….

Podcast vznikol v spolupráci s Danubiana Meulensteen Art Museum.

Sledujte nás aj na našom FB, kde zdieľame novinky a zaujímavosti zo sveta umenia: https://www.facebook.com/ArtStoryPodcast , na našej IG stránke: https://www.instagram.com/artstory_podcast/  a na našom webe: https://artstory.sk/

EV 160/23/EPP | 4. ročník | epizóda 2/2024